Ny hjemmeside

09/11/2022

Arbejdet med vores nye hjemmeside har været længe undervejs, og vi er utroligt stolte af endelig at kunne dele den med vores medlemmer og andre med interesse i NF. 


NF er en af de hyppigste sjældne sygdomme, og NF Danmark er en aktiv forening med et imponerende medlemstal og engagerede medlemmer i alle aldre. Vores primære formål var at få den nye hjemmeside til at afspejle dette i højere grad end tidligere. Vi synes, vi er nået rigtig godt i mål, og håber at du også er enig ☺


Vi er stadig den samme forening – blot i nye klæder. Vores mission forbliver ufortrødent den samme, nemlig at arbejde for at forbedre vilkårene for dem, som lever med NF og at yde støtte til videnskabelig forskning relateret til sygdommen.


* Et stort tak til fotograf Jess Lycoops, som har fulgt foreningen og nogle af vores medlemmer gennem det sidste år. Vi er utroligt glade for det fantastiske billedmateriale, som er kommet ud af samarbejdet.